Kontrola sytuacji finansowej firmy - monitoring płatności
Zajmij się rozwojem swojej firmy, podczas gdy my zaopiekujemy się Twoimi rozliczeniami kadr i płac.
Każdego dnia z naszych usług korzysta blisko 60 zadowolonych firm.

Kontrola sytuacji finansowej firmy

Co otrzymasz w ramach współpracy?

Rozliczenia

Wszelkie czynności związane z wyliczaniem wynagrodzeń, diet, premii oraz nagród, a także idących z nimi w parze składek, podatków i innych opłat.

Ewidencja

Prowadzenie pełnej dokumentacji oraz archiwizacji wszelkich materiałów związanych z kadrami i płacami.

Płatności

Prace skupione na realizowaniu przelewów - zarówno wypłat pracowników, jak i odprowadzaniu należności do US czy ZUS.

Ile kosztują nasze usługi?

Kontrola sytuacji finansowej firmy

Utrzymanie kontroli nad przepływami finansowymi w firmie ma kluczowe znaczenie dla jej poprawnego funkcjonowania. Szczególnie istotny jest nadzór płatności, oraz dostęp do informacji, czy klienci oraz kontrahenci nie mają zaległości. Jeśli chcesz skutecznie kontrolować finanse swojej firmy, to skorzystaj z naszych usług.

Na czym polega kontrola finansowa firmy i monitoring należności?

Kontrola finansowa firmy to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele kwestii. Jednym z działań podejmowanych w ramach nadzorowania przepływów finansowych jest monitoring płatności pod kątem należności, czyli sprawdzanie, czy należności od kontrahentów są opłacone. Jest to proces ważny w każdej firmie, niezależnie od wielkości, czy też skali działania. Regularne kontrolowanie finansów przedsiębiorstwa pod kątem należności umożliwia szybkie wykrywanie nawet niewielkich opóźnień, a to pozwala podjąć odpowiednie działania, m.in. kontakt z kontrahentem w celu przypomnienia mu o płatności. Monitoring należności do niedawna był kojarzony z dużymi przedsiębiorstwami, które musiały kontrolować wiele transakcji jednocześnie. Tego typu podmioty często tworzą działy odpowiadające wyłącznie za kontrolę należności. Obecnie monitoring płatności cieszy się rosnącą popularnością wśród małych i średnich firm, ponieważ przedsiębiorcy zyskują pewność, że ich przepływy pieniężne są pod kontrolą, natomiast sami mogą skupić się na innych obszarach działalności. Jednocześnie monitoringu należności nie należy mylić z windykacją. Głównym zadaniem kontroli finansowej jest nadzór nad płatnościami, czyli obserwacja tego, czy kontrahenci wywiązują się ze zobowiązań. Natomiast windykacja to działania, które mają na celu odzyskać zaległe i należne środki finansowe.

Jak wygląda kontrola płatności i monitoring wierzytelności w praktyce?

Najczęściej tworzone są bazy danych, które zawierają informacje o transakcjach i umowach. Dzięki temu, w jednym miejscu zgromadzone są informacje prezentujące klientów oraz dokonanych przez nich transakcji. Umieszczenie wszystkich danych w jednym miejscu sprawia, że kontrola należności jest o wiele prostsza i bardziej efektywna. Dzisiaj, często w tym celu wykorzystuje się nowoczesne oprogramowanie, dzięki któremu można w łatwiejszy i dokładniejszy sposób monitorować finanse firmy. Klienci korzystający z naszych usług mają wgląd w aktualną sytuację, ponieważ dbamy o to, żeby wszystkie informacje odzwierciedlały aktualną sytuację.  

Profesjonalna kontrola należności w przedsiębiorstwie

Monitoring finansowy pod kątem należności ma kluczowe znaczenie dla zachowania płynności finansowej firmy. Dzięki niemu, można szybko reagować na opóźnienia w płatnościach. Najbardziej efektywne jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, które zajmie się tym sektorem działalności. Korzystając z usług naszej firmy, możesz skupić się na wykonywaniu strategicznych zadań.

Ponadto, korzystając z pomocy naszego biura księgowego, zyskujesz pewność, że monitoring finansowy jest przeprowadzony z należytą starannością i uwzględnia wszystkie istotne dane. Umożliwia to podejmowanie szybkich działań w przypadku opóźnień w płatnościach, co pozwala skuteczniej odzyskiwać należności.