Planujesz założyć własną działalność? To świetnie! Nie wiesz, od czego zacząć? To całkiem normalne. Z doświadczenia wiemy, jakie znaczenie ma profesjonalna pomoc w rejestracji firmy. Załatwianie formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS, a także oficjalna rejestracja firmy i wybór właściwego PKD to tylko kilka z trudności, które czekają na aspirujących przedsiębiorców. Zobacz, na czym polega pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej i oceń samodzielnie, czy warto z niej skorzystać. 

Na czym polega pomoc w rejestracji firmy?

Pierwszym z ważnych elementów dla osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą w Polsce, jest odbycie konsultacji z wykwalifikowanym księgowym lub doradcą podatkowym. W świetle dynamicznych zmian związanych z rewolucyjnym programem Polski Ład, wybór odpowiedniej, korzystnej formy opodatkowania jest kluczowy nie tylko dla metody rozliczania, ale również dla rentowności firmy.

Pamiętajmy, że obecnie wysokość składek odprowadzanych do ZUS w dużej mierze zależy od wyboru formy opodatkowania . Aby uniknąć błędu na samym starcie – warto w pierwszej kolejności omówić z doradcą swoje plany i oszacować koszty prowadzenia działalności w przełożeniu na oczekiwane przychody.

Kiedy wybierzesz już formę opodatkowania, konieczne jest spełnienie szeregu formalności związanych z zarejestrowaniem firmy. Szczególnie jeśli nie wiesz, od czego zacząć, fachowa pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej będzie nieoceniona. Założenie firmy składa się z kolejnych etapów:

  • złożenie wniosku do CEIDG-1,
  • wybór rodzaju księgowości,
  • rejestracja do VAT,
  • złożenie wniosku o NIP i REGON,
  • rejestracja w ZUS,
  • założenie rachunku bankowego,
  • uzupełnienie wniosku do CEIDG-1,
  • opcjonalnie inne czynności formalne.

Zakres czynności związanych z założeniem formy może różnić się w zależności od wyboru jej rodzaju. Z General Office założenie własnej działalności nie musi wiązać się ze stresem. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty:

Ile trwa założenie działalności?

Ile trwa założenie działalności? Decydując się na pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej, nie musisz martwić się o czasochłonne formalności. W zasadzie sam proces rejestracji nie powinien zająć więcej niż jeden dzień roboczy! Czas załatwiania spraw może się wydłużyć, jeżeli Twoja firma nie będzie jednoosobową działalnością gospodarczą. W przypadku spółek kapitałowych koniecznie jest na przykład utworzenie statutu i dopilnowanie innych formalności. Tutaj szczególnie ważna jest profesjonalna pomoc w rejestracji firmy, ponieważ zakres niezbędnych działań często wykracza poza kompetencje osób niezwiązanych z księgowością, prawem, czy doradztwem podatkowym.

Jak widzisz, zakładanie działalności gospodarczej nie musi być trudne. Wiele osób już na samym początku zniechęca się do procesowania wniosków. W takich sytuacjach pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej jest nieoceniona! W General Office możesz liczyć na fachowe wsparcie doradcze na każdym z etapów prowadzenia firmy. Mamy trzy placówki stacjonarne: