Każdy przedsiębiorca z pewnością zna słowa Benjamina Franklina „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. Przedsiębiorcy w Polsce mają szczególnie trudną sytuację, ponieważ system podatkowy jest trudny i zagmatwany. W 2020 roku nasz kraj zajął trzecią od końca pozycję wśród państw OECD w rankingu konkurencyjności podatkowej. A planowane zmiany nie napawają optymizmem wielu przedsiębiorców.

Czym zajmują się doradcy podatkowi? Co obejmują ich usługi?

Wielu przedsiębiorcom doradztwo podatkowe kojarzy się ze znalezieniem legalnych sposobów na płacenie mniejszych podatków. Jednak taka definicja tych usług byłaby dużym uproszczeniem.

Oczywiście korzystając z doradztwa podatkowego, możesz liczyć na pomoc w optymalizacji podatkowej, jednocześnie otrzymujesz znacznie bardziej kompleksowe usługi, do których zaliczamy m.in. audyt podatkowy, szkolenia, planowanie podatkowe, wsparcie w przypadku kontroli, pomoc w tworzeniu raportów.

Dlatego doradztwo podatkowe możemy zdefiniować jako wszechstronne usługi związane ze sferą podatkową przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto korzystać z doradztwa podatkowego?

Nierzadko przedsiębiorcy skupiają się na aspektach finansowych. Korzyści majątkowe są istotne, zwłaszcza w przypadku dużych firm, jednocześnie nie mniej ważny jest spokój. Korzystając z usług profesjonalnych doradców, zyskujesz pewność, że Twoja firma działa zgodnie z literą prawa.

Doradcy podatkowi chronią przed nieprawidłowościami, które mogłyby prowadzić do kosztownych sankcji. Co więcej, współpracując z profesjonalistami, możesz liczyć na pomoc i wsparcie w razie kontroli urzędu. Mogą oni reprezentować Cię przed sądami administracyjnymi i organami podatkowymi. Dzięki temu Ty możesz skupić się na prowadzeniu firmy i nie musisz martwić się o kwestie podatkowe.

Ile kosztuje profesjonalne doradztwo podatkowe?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wpływa na nią wiele zmiennych. Kluczowe znaczenie ma wielkość Twojej firmy oraz forma prowadzonej działalności. Koszt pomocy jednoosobowej działalności jest inny, niż w przypadku przedsiębiorstwa, które zatrudnia kilkaset osób i ma siedziby w całej Polsce.

Dlatego też, jeśli uważasz, że doradztwo podatkowe mogłoby się przydać Twojej firmie, to skontaktuj się z nami. Otrzymasz bezpłatną wycenę dotyczącą kosztów współpracy z naszą firmą. Swoje siedziby mamy w Warszawie oraz Krakowie, jednocześnie współpracujemy z klientami z całej Polski.